Kanser aşısını bulan Kübalı Dr. Camilo: Tehdit sırası bende

,

Kanser aşısını bulan Kübalı Dr. Camilo: Tehdit sırası bende

Uluslararası ilaç tekelleri, Kübalı komünist doktorların geliştirdikleri aşıya karşı kara propaganda yapmaya devam ederken, “Hiç tehdit edildiniz mi?” sorusuna cevap veren Dr. Camilo “Tehdit sırası bende. Şimdi ayıklasınlar pirincin taşını” yanıtını verdi.

Uluslararası ilaç tekelleri, Kübalı komünist doktorların 20 yıllık çalışmalar sonunda geliştirdikleri aşıya karşı kara propaganda yapmaya devam ederken, “Hiç tehdit edildiniz mi?” sorusuna cevap veren aşının mucidi Dr. Camilo “”Tehdit sırası bende. ‘Bu aşı tüm dünyada ya bedava dağıtılacak ya da maximum 1 dolara satılacak’ dedim. Şimdi ayıklasınlar pirincin taşını” yanıtını verdi.

Kübalı bilim insanlarının akciğer kanserine karşı geliştirdikleri aşının 20 yıllık serüveni, son 5-6 yıldır Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülke tarafından ilgiyle izleniyor. Kübalı Dr. Camilo Rodriguez’in akciğer kanserine karşı geliştirdiği Cimavax isimli aşı bir yıl ömür biçilen hastaların ömrünü yıllarca uzatabiliyor. Cimavax tamamen kanseri önleyici bir aşı değil ancak hastaların daha uzun süre ve hatta kanser hastalığıyla birlikte yaşama imkanı sunuyor. Buna aşı dense de, klasik aşılardan farklı olarak vücudu bulaşıcı bir hastalığa karşı korumuyor. Vücuttaki tümörleri küçültmeyi hedefliyor.

Habertürk Gazetesi yazarı Neva Çiftçioğlu Banes, 19.09.2016 tarihli yazısında bu aşının hazırlanmasının perde arkasında olanları yazdı. Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Besbelli Küba, bilim insanlarından gelen her yeni tedavi önerisinde “FDA onayı var mı?” diye soran ülkelerden değil. Yetiştirdiği bilim insanlarına güveniyor ve yeni fikirleri destekliyor.

Ülke olarak tütün üretimine ağırlık verdiğinden ve buna bağlı olarak tütün tüketimi artığından akciğer kanseri yüzdesi oldukça yüksek.

Araştırmacı Dr. Camilo Rodriguez 1980’li yıllarda “Bu problemimize bir çözüm üreteceğim” dediği zaman ülkesindeki meslektaşları örnek bir tavır sergileyerek her türlü yardım için laboratuvarlarının kapılarını açmışlar.

Dr. Rodriguez, büyük zorluklarla geliştirdiği laboratuvarında bugün ülkesinin tüm aşı ihtiyacının yüzda 70’ini karşılayacak bir kapasitede çalışıyor, 21 değişik aşı üretiyor.

Akciğer kanserine karşı geliştirdiği Cimavax isimli aşıyla doktorların 1 yıl ömür biçtiği akciğer kanseri hastalarının ömrünü kanser hücrelerine saldıran antikor oluşturarak ve kanser hücrelerinin çoğalmasını sağlayan EGF hormon oluşumunu engelleyerek yıllarca uzatabilmiş.

Gerek kendi ülkesinden gerekse dünyanın dört bir yanından akciğer kanseri teşhisiyle yaşama umudunu kaybederek Küba’ya giden hastalardan elde edilen başarılar sayesinde Dünya Sağlık Örgütü ve FDA, Dr. Rodriguez’in ayağına gitmiş.

Bu tedavinin 20 yılı aşkın başarısına rağmen kanser tedavisinde tekerleği yeniden keşfetme çabasındaki birçok büyük Amerikan ilaç firması, üretilen aşı aleyhine çok büyük anti propaganda yapmaya, “Yan etkileri zavallı hastaları öldürecek” tehditleri savurmaya hâlâ devam etmekteler.

Bunun üzerine bir televizyon programında Dr. Rodriguez’e “Hiç tehdit edildiniz mi?” sorusunu yönelten gazetecilere yanıtı ise çok ilginç: “Tehdit sırası bende. ‘Bu aşı tüm dünyada ya bedava yapılacak ya da maximum  dolara satılacak’ dedim. Şimdi ayıklasınlar pirincin taşını.”

Kıssadan hisse: Eğer ülkeler kendi bilim insanlarına ve buluşlarına sahip çıkarlarsa fikirler kurda kuşa yem olmuyor; kazanan kendisi, bilim ve tüm insanlık oluyor.”

 

Ürün Açıklaması

İmmunododülatör, antioksidan
Orijinal tıbbi önleyici ilaç, özel bir bal çeşidinden hazırlanan yerli bir üründür. Arıların yaşamsal faaliyetinin biyolojik açıdan aktif maddelerini içerir: Fenoller, benzoatlar, aldehitler, ketonlar, kümaratlar, furokümarinler, eterler, aromatik ve alifatik asitler

Aşı immün modülatör aktivite ile uyarılan bir araçtır. Hümoral ve hücresel bağışıklığı güçlendirir.

-% 100 doğal, ekolojik olarak temiz ürün
– son derece etkili
– toksik olmayan

– hipoalerjenik
Ürün özelliği

Aşının solüsyonu, tozu ve merhemi, kompleks terapinin bileşeni olarak hem çocuklar hem de erişkinler için kullanılır ve bağışıklığın uyarılması ve bağışıklık tepkisinin modifikasyonunun gerekli olduğu durumlarda bu durumların tümünde bağımsız olarak kullanılır.
– Bakteriyel enfeksiyonlar
– Virüs enfeksiyonları
– Mantar enfeksiyonları
– Polinöropati
– Ankiloz hastalığında dejenerasyon-distrofik ölüler
– Tümör ölenleri –
Ameliyat sonrası dönemde
– Travmalar
Ürün Özellikleri / Modelleri içeren ampuller.
Enjeksiyonlar günde iki kez intramüsküler olarak, 2-2 ml yapılır. Sabah ve akşam.  yavaş yavaş kalça kemiğine derin bir şekilde girmeli ve ayrı kısımlar arasında 20-25 saniye duraklamalı. Tedavi kursları – 20 gün, dersler arası aralık –

8 gün.

Tedavinin süresi 2-5 ay (2-5 ay) arasındadır. Gerekli hallerde bakım derslerinin uzatılması mümkündür.
Uygulama / Modeller

Farmakolojik etki
Aşı , anti-inflamatuar, rejeneratif, analjezik etkiye sahiptir. Bağışıklığı etkinleştirir, işlem boyunca cildi hızlandırır.
Endikasyonları
Pürülan, uzamış yumuşak doku ve deri yaraları, trofik ülser, panarya, yanıklar, yatar.
Orm of Release: 2 ml ampuller Aşıda  enjeksiyon için% 35 solüsyon. Paket on ampul içeriyor.
Depolama Koşulları: serin, kuru bir yerde, çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.
Raf Ömrü: İki yıl 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir